Aktuality

Koncert soudobé hudby

13. října 2023

Srdečně zveme na koncert soudobé hudby v Modlitebně Korunní ve čtvrtek 19. 10. 2023 od 19 hodin.

Srdečně zveme na nadcházející koncerty!

1. června 2023

Srdečně Vás zveme na dva naše koncerty, kterými zakončíme letošní sezónu.
Letní koncert proběhne v sobotu 10. června od 18 hodin v kostele sv. Šimona a Judy. Představí se na něm naše přípravná oddělení (Kuřátka, Koťátka, Kantilénka) a koncertní sbor Pražská kantiléna.
Slavnostní koncert, věnovaný více než třicetileté historii našeho sboru, se uskuteční ve středu 14. června od 18.30 v Rudolfinu. Na koncertě vystoupí oba koncertní sbory Pražské kantilény (dětský a dívčí sbor) a přípravná oddělení (Koťátka, Kantilénka). Vstupenky na Slavnostní koncert jsou k dispozici v sítě Colosseum ticket.

Dívčí sbor zlatý na soutěži Choralia Chrudim

23. května 2023

20. května se dívčí sbor Pražská kantiléna zúčastnil celostátní soutěže Choralia Chrudim, kde si vyzpíval zlaté pásmo a vítězství v kategorii. Záznam soutěžního vystoupení najdete zde.

Dětský sbor vítězem Grand Prix na Venezia in Musica

8. května 2023

Ze soutěžního zájezdu do italského města Caorle, na mezinárodní soutěž Venezia in Musica, si dětský sbor dovezl 2 zlaté diplomy, vítězstí v kategorii mládežnických sborů a absolutní vítězství v celé soutěži! Fotky ze zájezdu zde!

Kantilénka zlatá na Zahradě písní!

3. dubna 2023

Nejstarší přípravný sbor Kantilénka si na sborové soutěži Zahrada písní vyzpíval zlaté pásmo v 2. kategorii (dětské sbory 9–13 let), zvláštní cenu poroty za provedení skladby Hej pane déšť a speciální cenu pro Kateřinu Konopovou za citlivý klavírní doprovod. Kantilénce moc gratulujeme!

Sledujte soutěžní vystoupení Kantilénky na Zahradě písní ŽIVĚ!

2. dubna 2023

Sledujte soutěžní vystoupení přípravného sboru Kantilénka na Zahradě písní. Živý přenos najdete zde!

Přijímací zkoušky do dětského sboru

30. března 2023

Přijímací zkoušky do dětského sboru se konají v rámci talentových zkoušek do ZUŠ Jižní město. Online přihláška s rezervací termínu na talentové zkoušky je otevřená do 13. 4. 2023 na webových stránkách školy.

Talentové zkoušky probíhají v těchto termínech – 18. 4., 19. 4. a 27. 4. 2023.

Bližší informace k přijímacím zkouškám naleznete zde.

Zlaté pásmo v krajském kole soutěže sborů ZUŠ

6. března 2023

V sobotu jsme se s dětským sborem účastnili krajského kola soutěže ZUŠ ve sborovém zpěvu.
S velmi náročným repertoárem jsme si vyzpívali Zlaté pásmo. Děkujeme za krásné hudební odpoledne ve společnosti skvělých sborů. Máme velkou radost!

Ať je rok 2023 plný nejen hudebních zážitků!

1. ledna 2023

Všem našim fanouškům děkujeme za krásný, hudebně prožitý čas. V novém roce přejeme hodně zdraví, spokojenosti a budeme se na Vás těšit nejen na našich koncertech.
Zde ještě jeden malý vánoční dárek… Poleťte s námi i v roce 2023!

Připomeňte si atmosféru Vánočních koncertů

22. prosince 2022

Vánoční koncerty již máme za sebou, ale v galerii naleznete fotografie jak z Vánočního koncertu dětského a dívčího sboru, tak z Vánočního koncertu přípravných oddělení a můžete si tak připomenout sváteční atmosféru obou koncertů!