Aktuality

Připomínka koncertu Hommage à Bohuslav Martinů na KlasikaPlus.cz

18. října 2019

“Publikum si mohlo znovu připomenout, jak geniální a působivé jsou Studánky ve své elementární hudební jednoduchosti a jaká hloubka je za zdánlivě naivními verši.” O koncertě Hommage à Bohuslav Martinů na KlasikaPlus.cz.

Koncert Hommage à Bohuslav Martinů

2. října 2019

14. 10. 2019 v 19:30

Rudolfinum – Sukova síň, Praha

Pozvánka

Vstupenky

Koncert dětského sboru 24. 8. v 17:30

21. srpna 2019

Srdečně zveme na koncert dětského sboru v sobota 24. srpna 2019 v 17:30 hodin v Losyho sále na Zámku Štěkeň.
Pozvánka

V proměnách českého roku

18. ledna 2019

nove_cd

Na podzim natočil Dívčí sbor Pražské kantilény nové CD s název V proměnách českého roku. Na CD naleznete písně k tradičním českým svátkům jako je masopust, dožínky, advent a další.

 

CD je možné zakoupit v ZUŠ Jižní město nebo nás kontaktovat přes email.

Pražská kantiléna ve filmu!

17. října 2018

Dětský sbor Pražská kantiléna se podílel na natáčení filmu Rašín o jednom z takzvaných mužů 28. října (🎶 hledejte v čase 1:05:22). Film najdete v
archivu České televize.

Koncert Antiquity

10. května 2018

V rámci spolupráce v projektu Erasmus+ mezi Českou republikou a Polskem proběhl 20. dubna koncert dětského sboru Pražská kantiléna a Komorního orchestru Státní hudební školy Bielsko-Biała. Záznam celého koncertu naleznete zde.

Záznam vánočního koncertu

5. dubna 2018

Záznam vánočního koncertu Pražské kantileny nově na YouTube! Pustíte zde!

Jarní soustředění v Žihli

14. března 2018

O druhém březnovém víkendu dětský sbor Pražská kantiléna vyrazil do Žihle na společné pěvecké soustředění. Cílem bylo vypilovat repertoár na mezinárodní soutěž do Litvy Kaunas Cantat, kam se sbor chystá letos začátkem května, a na podzimní soutěž do Polska Gaude Cantem. Celý víkend byl zaplněn intenzivním zpíváním a společnými hrami. Jak se sbor připravil můžete posoudit sami již v pátek 16. 3. na koncertě.

Pražská kantiléna přinesla do Rudolfina radostný čas vánoční

5. prosince 2017

První adventní neděle v pražském Rudolfinu patřila Pražské kantiléně a dvěma přípravným oddělením (Kantilénce a Koťátkům). Vánočně laděný repertoár byl patrný ve výběru skladeb každého jednotlivého oddělení. Koncert byl završen společným zpěvem pásma koled Ó, ty radostný čase vánoční, při jejichž dirigování se vystřídaly všechny sbormistryně. Fotky z koncertu najdete tady.

Prodej vstupenek na vánoční koncert v Rudolfinu zahájen!

7. listopadu 2017

Vstupenky na koncert “Ó, ty radostný čase vánoční”, který se uskuteční 3. 12. 2017 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina můžete koupit zde